Kvægwebinar - Vi stiller skarpt på oksekød og mælk

Tidspunkt: 5. februar 2024 kl. 13:00 - 13:45

Sted: Webinar
Pris for deltagelse: Gratis

I dette webinar vil vi stille skarpt på kvægbruget som helhed og dykke ned i de forskellige produktionsgrene. Mere specifikt kommer vi omkring kødmarkedet, vores forventning til mælkeprisens udvikling og de forskellige inputvarer vi bruger som kvægbrugere. Vil oksekødsprisen fortsat handle sidelæns? Fortsætter den positive udvikling i mælkeprisen? Hvad med bytteforholdet mellem afregning og inputvarer?

 

Webinaret er gratis, men kræver tilmeldelse. Det kan du gøre ved at trykke på billedet nedenfor, eller via linket her: link til tilmeldingsside

Webinaret bliver optaget og sendt ud til alle tilmeldte efterfølgende. Så har du ikke mulighed for at deltage på dagen, tilmeld dig alligevel, så går du ikke klip af indblik i kvægmarkedet. 

 

Mikkel Ebbesen Mikkel Ebbesen
Kunderådgiver, råvarer 32677603
20990409
[email protected]